POLTURIZM

KROJANTY
Prywatna Klinika Rehabilitacyjna

POLSKA - POMORSKIE
89-620 Chojnice
18 Pułku Ułanów Pomorskich 7
tel.: 48 52 398 56 56
tel.: 48 52 398 56 06

www.krojanty-klinik.pl
krojanty-klinik@krojanty-klinik.pl


POLTURIZM

mapa

POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM
Nasz kompleks leczniczy z XVIII i XIX - wiecznym Dworem Krojanty jest otoczony 15 ha starego parku, a od strony zachodniej przylega jeszcze przeszło 100 ha lasów państwowych nadających się do spacerów i wycieczek. Krojanty są wsią leżącą w sercu Borów Tucholskich, 5 km od Parku Narodowego i zaledwie kilka kilometrów od wspaniałego jeziora Charzykowskiego.

Położenie to pozwala nie tylko na spacery w ciszy lecz także romantyczne wycieczki powozem, jazdy konne lub wyprawy rowerowe. Rezerwat biosfery tworzony na naszym terenie gwarantuje swoisty mikroklimat i gwarantuje odnowienie sił fizycznych, jak i odprężenie psychiczne.

Pierwsza w 2002 r w rankingu szpitali prywatnych w dziedzinie reumatologii i rehabilitacji tygodnika "Wprost" EKSKLUZYWNA PRYWATNA KLINIKA REHABILITACYJNA (leczymy od 1990 r.) leżąca w otulinie Parku Narodowego BORY TUCHOLSKIE woj. POMORSKIE.

Już od 17 lat jako nieliczni w Europie specjalizujemy się w NIEOPERACYJNYM leczeniu "wypadniętych dysków" (dyskopatia) zarówno w szyjnym jak i lędźwiowo-krzyżowym odcinku kręgosłupa metodami niefarmakologicznymi (czyli bez leków). Leczymy wszelkiego typu bóle neurologiczne zarówno ostre, jak i przewlekłe. Już po 3-4 tygodniach można wrócić do pracy i do życia BEZ BÓLU !!!

Bóle głowy, w tym migrenowe - ich leczenie jest drugą naszą specjalnością. Blisko 85% naszych pacjentek, bo chorują głównie kobiety, pozbywa się tej okropnej przypadłości. Naszym głównym przesłaniem jest to aby w atmosferze przełomu XIX i XX wieku jeśli chodzi o wnętrza i rezerwacie biosfery jeśli chodzi o klimat w rękach profesjonalistów szybko dojść do zdrowia! Nasze hasło KROJANTY... I BÓLE Z GŁOWY sprawdza się w większości nawet najtrudniejszych przypadków.

Podczas badania wstępnego lekarze specjaliści przepiszą Państwu odpowiednią do schorzenia (dyskopatia, rwa kulszowa, bóle głowy czy inne) terapię z uwzględnieniem dolegliwości dodatkowych: wieku, kondycji ogólnej". Zapewniamy całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz dodatkowy program wypoczynkowo-rekreacyjny oraz serdeczną rodzinną atmosferę. Zdrowiem Państwa zajmuje się w KLINICE blisko 40 osób personelu
POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM
Część hotelowa Kliniki w Krojantach zapewnia wysoki standard usług w 3 budynkach zasadniczych oraz domku wiejskim Sielanka "Pod wierzbami" (WILLA WAGA).

Wszystkie pokoje są wyposażone w łazienkę, telewizję i telefony, sejfy. Domek "Sielanka" i "Domek pod Wierzbami" nie posiadają telewizji satelitarnej. Oglądać można tylko program I i II TVP oraz POLSAT. Pokoje w Starym Dworze wyposażone są w większości w stylowe zabytkowe meble co stwarza szczególną atmosferę.
POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM
Przychodnia rehabilitacyjna "KUŹNIA ZDROWIA"

Oddana do dyspozycji pacjentów w końcu roku 2006. Jest to supernowoczesna przychodnia do rehabilitacji narządów ruchu. Za tę PRZYCHODNIĘ Klinika otrzymała HIT Pomorza czyli wyróżnienie przyznawane co roku przez samorządy województwa pomorskiego. Jest to dla nas duży zaszczyt gdyż głosują potencjalni pacjenci, a również dlatego, że jest to już trzecie wyrózenienie dla Krojant od 2004 roku.

Kuźnia Zdrowia jest wpisana w system leczenia chorych z Kliniki-Krojanty, przy czym korzystać mogą z niej również paacjenci w ramach NFZ z powiatu chojnickiego.

Zgromadziliśmy tam nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny jak również zastosowaliśmy ekologiczne systemy ogrzewania, podgrzewania wody i klimatyzacji w postaci pomp cieplnych i solarów działających w systemie całkowicie automatycznym.
POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM
Powiat Chojnicki to obszar niezwykle atrakcyjny dla turysty o każdej porze roku. Czyste powietrze, rzeki i jeziora, ogromne połacie Borów Tucholskich, ciekawa i urozmaicona rzeźba terenu, bogactwo przyrody, różnorodna oferta spędzania wolnego czasu, połączona ze znaną nie tylko w Polsce gościnnością mieszkańców gwarantują turystom i wczasowiczom zadowolenie z pobytu na Ziemi Chojnickiej i Zaborskiej.

Spokój i ciszę odnajdą ci, którzy marzą o odpoczynku od hałasu i pośpiechu życia miejskiego. Gospodarze zapraszają do przepięknie położonych leśniczówek, kwater agroturystycznych, pensjonatów. Ci z Państwa, którzy wolą bardziej aktywne formy wypoczynku z pewnością nie będą się nudzić. Czekają tu ciekawe szlaki kajakowe, żeglarskie, rowerowe i piesze. Można i smacznie zjeść i zabawić się. Sprzyjają temu nowo powstałe dyskoteki, kluby, bary piwne, zabawy ludowe na wolnym powietrzu, wszelkie otwarte i terenowe zawody sportowe. Dni Borów Tucholskich przyciągają w lipcu licznych sympatyków, a targi ekologiczne ściągają również fachowców z całego świata.

Walory turystyczne: Park Narodowy Bory Tucholskie Zaborski Park Krajobrazowy Szlaki wodne Brdy i Zbrzycy Kręgi kamienne w Leśnie i w Odrach Kościół w Leśnie Stare Miasto w Chojnicach Kultura i język kaszubski
POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM POLTURIZM